сите категории

за нас

за нас

Chuanghe Fastener Co, Ltd (CHE) е професионално производство за производство, кое е ангажирано во дизајнирање и развој на метални делови и производство на прецизни метални делови. Нашиот опсег на производство вклучува ЦПУ центар за обработка, автоматско латирање, автоматско мелење, сечење на жици, обработка на металургија во прав и монтажа на метални делови со пластични делови. Нашите производи се главно прилагодени, а ние произведуваме според барањата за цртање на клиентот, кој вклучува прецизни метални делови, свирка и тела.

Додатоците што ги произведувавме се користат во областа на автомобилската индустрија , Електроника , Електрична опрема , Комуникациски уреди , Потрошувачка електроника , Оптички уреди Dev Воен проект , Медицински помагала и други индустрии.

CHE е IATF16949 сертифициран. И ние спроведовме политика за континуирано подобрување. Ние сме посветени да ја подобриме основната конкурентност на нашата компанија, со цел постојано да одржуваме водечко ниво во индустријата.

Наша цел е да им обезбедиме на нашите клиенти безгрижни услуги, и да создадеме понудената ситуација, сето тоа има добиено висока репутација на CHE кај нашите клиенти.

историја

2007

2007 година е основана Chuanghe Fastener копродукции, Ltd

2010

2010 сертифицирани ISO9001 и ISO14001 , ISO / TS16949.

2015

2016 IATF16949, ISO9001 и ISO14001 сертифициран, специјализиран за CNC делови завртка, орев, болт и занитвам.

2017

2017 година беше основана Yangxia Precision Technology Co. Ltd

2019

2019 основана австралиска канцеларија во странство.

тим

Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ