сите категории

менгеме

Different Sizes Car Tube Used Hose Clamps Stainless Steel Pipes Single Ear Clamp

Име на производ:Single Ear Clamp

големина:Како ваши цртежи или примерок.

Достапен материјал:Нерѓосувачки челик, јаглероден челик / SS304 / SS31, легура на челик, итн.

Површински третман: Анодизирање, позлатен со цинк / никел.

предност:Обезбедена е OEM / ODM / прилагодена услуга

Контрола на квалитет:ПА стандард, 100% инспекција на целиот опсег преку производството

Сертификатот:ISO9001, IATF16949

По-продажба на услуги:Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата


Анкета сега!
ОПИС

Предности на печатење на делови

Бидејќи преработката на печатот често се изведува на собна температура, се нарекува и ладно печат. Печат

 формирањето е еден од металните методи за обработка на притисок. Тоа е материјал за формирање инженеринг технологија

 заснована врз теоријата на метална пластика за деформација. Суровините за обработка на печат се генерално 

лист или лента, така што се нарекува и печат на лим.


(1) Димензионалната точност на деловите за печат е загарантирана со калапот и ги има истите карактеристики,

 така што квалитетот е стабилен и заменливоста е добра.

(2) Бидејќи е обработено од калап, можно е да се добие дел кој е тенок или лесен, има добра цврстина, висока 

квалитет на површината и комплицирана форма, што е невозможно или тешко за производство од друга преработка 

методи.

(3) Обработката на печат обично не бара загревање на празно, ниту пак намалува голема количина на 

метал како сечење, така што не само што заштедува енергија, туку и заштедува метал.

(4) За обични преси, можат да се произведат десетици парчиња во минута, а може да се произведат преси со голема брзина 

стотици илјади парчиња во минута. Значи, тоа е високо ефикасен метод на обработка.


ВИДОВИ НА КЛАМП

(1.) Стегач на црево за тип на Германија со заварување (ШИРНОСТ НА РЕКОТ: 9ММ & 12ММ)

(2.) Стегач на црево за тип на Германија без заварување (ширина на лентата: 9 мм и 12 мм)

(3.) Стегач за црево од британски тип, BS 5315 (ширина на лентата: 9.7 мм и 11.7 мм), со ДВАЕЕ НА ЦЕВКИ, СО ЗАВАРУВАЕ, со РИВЕТИРАН ДОМАЕ.

(4.) Стегач за црево од американски тип (ширина на лентата: 8 мм и 12.7 мм)

(5.) Држач за црево со перфориран опсег со 2 парчиња (ширина на лентата: 12.5 мм и 14.2 мм и 15.8 мм)


Достапен материјал Нерѓосувачки челик од 300 степени, јаглероден челик, итн.
Површински третман Анодизација, цинк / никел обложена.
Сертификат ISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
QC мерач на навој, калипери
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
Користат хидраулични возила, автомобили, земјоделски машини
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

Карактеристики


Single ear clamp-De

Предност


1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ