сите категории

Ладно фалсификување за делови за автомобили

хромирани челични конусни капачиња на конусно тркало со седишта

Предмет: хромирана челична конусна вреќичка на конусно тркало за седиште

големина: M12*1.25, M12*1.5, M14*1.5, M14*1.25, Итн

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Авто делови

Анкета сега!
ОПИС

Овој вид навртки за навртки или навртки на тркалото е прицврстувач, поточно орев, кој се користи за да се обезбеди а

тркало на возило. Обично, јаткасти плодови се наоѓаат во автомобили, камиони (камиони),

и други големи возила кои користат гумени гуми.

Материјалот е челик, а 'рѓата е спречена со галванизација на надворешната површина.


Можеме да направиме многу подобро во анти-рѓа со хром отколку многу други фабрики. Затоа што

нашиот тест спреј за сол може бидете 72 часа или дури и повеќе.

Анти-'рѓа третман и инспекција

Избираме напредна линија за производство на галванизација за да се осигураме орев со подобар квалитет на позлата.

И, ќе ја испитуваме инспекцијата секоја серија на навртки за воланот на тркалото со машина за тестирање сол на раб.


Тест на одделение

Inspectionе ја испитуваме инспекцијата секоја серија на завртки за воланот на тркалото.

За да бидете сигурни дека производот 35K или SCM435 може да биде со оценка 8.8 или 10.9.


Челик.

Избираме челик со добар квалитет за да се осигураме дека навртките и завртките на тркалото можат да бидат многу поголема безбедност.

Големина на низата
1/2-20, M12*1.25, M12*1.5, M14*1.5, M14*1.25, 9/16-18, etc.
материјал челик
Боја лизгачка, црна, црвена, сина, итн
Површинска обработка

Хром, цинк, електрофоретик, дакромет, итн.

Одделение Обично Одделение 6 или прилагодување на одделение 8

Тест на солен спреј (тест за заштита на 'рѓа)

72 часа или дури и повеќе

Зошто да изберете нас

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.
Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ