сите категории

Ладно фалсификување за делови за автомобили

CNC custom Dacromet 10.9 hex socket flange bolts

Големина: M4-M36

Типови на глави: шеснаесетник, прирабница, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење жица, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


Анкета сега!
ОПИС

Опис на производот

големина
M4-M36
Боја
Nature color,Black oxide,Phosphate,Zinc plated,Dacroment,etc
стандард
 DIN GB ISO ЈИС БА АНСИ
Одделение
4.8 8.8 10.9 A2-70 A4-80
сертификација
ISO9001, ISO14001,SGS, ROHS
Користат
building industry machinery,etc
Нестандарди
OEM is available if you provide drawings or samples.
Гаранција
we confirm our goods will satisfy your request of 100%,
По продажбата на услугата
ние ќе следиме стока за секој клиент и ќе помогнеме да се реши проблемот по продажбата.
Професионална
We are profession in fastener products more than 10 years
Сервис
All the services/High quality service
Процес на производство
Heading/washer-assembly/Threading/Secondary machine/heat treatment/plating/Anti-slipping/Baking/QA/Package/Shipping
Времето за испорака
working days as usual,It will based on the detailed order
опрема
Тест на цврстина, тест на вртежен момент, тест на издржливост на спреј за сол, тест на механички големини, сертификација и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција
Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката

Dacromet-socket-flange-bolts-de

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

7) Прилагодено пакување, пакување кутија

Производство-Процес

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ