сите категории

Ладно фалсификување за делови за автомобили

Прилагодени тешки завртки за камиони со облик U од нерѓосувачки челик 304 316 квадратни U завртки

• Материјал: Челик ass месинг 、 Алуминиум 、 Не'рѓосувачки челик

• Површинско третирање / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација 、 позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

• Процес: машинска обработка со ЦПУ 、 Вртење 、 мелење 、 топло фалсификување 、 ладно ковање

• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

• Апликација: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди Медицински уреди 、 Авто делови

• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени резервни делови за автомобили
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано

U-bolt-Details

Процесот на


cnc 工艺流程 -1


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ