сите категории

Ладно фалсификување за делови за автомобили

Custom Sleeve stainless steel/Aluminum machining parts Aluminum bushing

• Материјал: Челик ass месинг 、 Алуминиум 、 Не'рѓосувачки челик

• Површинско третирање / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација 、 позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

• Процес: машинска обработка со ЦПУ 、 Вртење 、 мелење 、 топло фалсификување 、 ладно ковање

• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

• Апликација: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди Медицински уреди 、 Авто делови

• Пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

ЦПУ обработка делови за вртење

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm. 

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производ Делови за вртење со машинска обработка на CNC
големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени резервни делови за автомобили
сертификација ISO9001,ISO14001,IATF16949,ROHS,SGS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано

Aluminum bushing (6)

Процесот на

cnc 工艺流程 -1

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ