сите категории

Ладно фалсификување за делови за автомобили

Forged 7075-T6 Aluminum Wheel Lug Nuts for Auto car

Item:Wheel Nut

Големина: M12*1.25, M12*1.5, M14*1.5, M14*1.25, Итн

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Materials: iron, carbon steel, alloy steel, copper, stainless steel, plastics, corrosion-resistant alloy, etc.

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење на жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, вртење, итн.

Третман / завршна обработка : Четкање 、 Анодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен

Барања: Без бруси, гребнатини, вдлабнатини, јами

Application:Auto Parts


Анкета сега!
ОПИС

This kind of lug nut or wheel nut is a fastener, specifically a nut, used to secure a 

wheel on a vehicle. Typically, lug nuts are found on automobiles, trucks (lorries), 

and other large vehicles using rubber tires.

The material is steel,  and rust is prevented by electroplating on the outer surface.


We can do much better in anti-rust with chrome than many other factory. Because 

our salt spray test can be 72 hours or even more.

Anti-rust treatment and inspection

We choose advanced electroplating production line to make sure lug nut with better plating quality.

And we will sampling inspection every batch of wheel lug nuts by salt sprary test machine.


Grade  Test

We will sampling inspection every batch of wheel lug bolts.

To make sure that 35K or SCM435 product can be grade 8.8 or 10.9.


We choose good quality steel to make sure the wheel lug nuts and bolt can be much more safety.

Големина на низата
M12*1.25, M12*1.5, M14*1.5, M14*1.25,etc.
материјал Steel,Aluminum,Titanium,etc
Боја sliver,black,red,blue,etc
Површински третман

Chrome,  Zinc, Electrophoretic, Dacromet, etc.

Уверение ISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS
Одделение Usually Grade 6  or  Customize Grade 8

Salt Spray Test( Rust Protection Test)

72 hours or even more  
Wheel-Lug-Nuts-de
Зошто да изберете нас

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

 да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ