сите категории

Ладно фалсификување за комуникации

Галванизиран 10.9 одделение ДИН 508 Т-слот ореви T орев

Големина: M1.6-M24

Видови: т-слот, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, итн.

Процес: студен дел, свртување, заварување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови. Електроника


Анкета сега!
ОПИС

Видови

Орев од не'рѓосувачки челик

Hex орев (GB6170 / DIN934), тенок орев (GB6172 / DIN439), тежок орев (метрички, Инчен), најлон брава

орев (дебелина DIN985-DIN982), сите метални навртки за заклучување (DIN980M), капаче орев (DIN1587)), орев за лице со прирабница (GB6177 / DIN6923), навртка за навртки за заклучување на лицето од најлон (DIN6926), квадрат на заварување (DIN928), шестоаголник

заварувачки орев (DIN929), капа за пеперутка (GB62, DIN315, САД), K капаче Чекајте. Спецификација: M1.6-M64


Алуминиумски челик орев

Хекс-орев (GB6170 / DIN934, GB6175), прирабница за прирабница (GB6177 / DIN6923)

Тркалезна орев (GB812), мала округли ореви (GB810), Инчен квадрат орев, Инчен хексадецимален орев (АНСИ / АСМЕ)

Б18.2.2), тежок орев (метрика, Инчен) Спецификации: 5 / 16-4 “.


Име на производот алуминиумски профил од челик т слот орев
материјал јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина M1.6-M64,.Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
површинска обработка Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001, IATF16949 , ROHS
MOQ Ниска MOQ
Времето за испорака Во рамките на 10-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликација Автоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
Порт превозот Шенжен
плаќање ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ