сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

ЦПУ шрапнел навртка Метална штипка U од типот на навртки за плочи

Големина: M4-M30

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, итн.

Процес: студен дел, свртување, заварување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови. Електроника


Анкета сега!
ОПИС


Производи
Завртки, завртки, навртки, мијалници, иглички, занитници и нестандардни сврзувачки елементи според цртежите.
стандард
ISO, DIN, JIS, ANSI, BSW, GB и нестандарден спојувач според цртежот на клиентите
машини
автоматска машина за заглавување, CNC машини, машини за автоматско пресување, машина за мелење површина со висока прецизност со ладна заглавие, неволна
машини за мелење, тестер на цврстина, електролитски метрички мерач на дебелина, машина за мерење на видот, мерач на дебелина и така натаму
материјал
1. Нерѓосувачки челик: SS201, SS303, SS304, SS316, SS410, SS420 и така натаму
2. Челик: јаглероден челик, легиран челик, пролетен челик и така натаму
3. Месинг: C36000, C37700 (HPb59), C38500 (HPb58), C27200 (CuZn37), C28000 (CuZn40), Бакар (99% Cu) и така натаму
4.Алуминиум: Al6061, Al6063 итн
5. Бесплатно сечење челик: 1213, 12L14,1215 и така натаму
6. Друг материјал, како најлон и пластика и така натаму.
Површинска завршна обработка
Zn-обложена, позлатена, пасивирана, калајирана, песочна и елоксирана, полски, електробоење, црн анодизиран, обичен, хромиран, жешко
Длабоко галванизирање (HDG), месинг позлата, црн оксид итн.
Термичка обработка
Калење, стврднување, сфероидирање, ослободување од стрес.
Процес на производство
Насловна/Машинска обработка/Навојување/термичка обработка/позлата/Печење/ОК/Пакет/Испорака
Примерок
Можеме да ги снабдуваме примероците бесплатно, ако примероците што ги имаме на залиха
Доведе време
10-16 работни дена како и обично, тоа ќе се заснова на деталната количина на нарачката.
Големина на картон
35.5 * 23.5 * 16 CM & 36 * 24 * 12.5 CM и според дизајнот на барање на клиентите
Големина на палета
Стандардна евро палета 110*80*90 см
По-продажба услуга
ние ќе следиме стока за секој клиент и ќе помогнеме да се реши проблемот по продажбата.

Постмонтажните навртки за вметнување се користат за прицврстување на предмети на стандардни алуминиумски екструзии од 45 серии. Овие навртки се користат заедно со прицврстувач како што е завртката за капаче на штекерот и рамна мијалник. Едноставно вметнете ја навртката во истиснувањето од каде било долж изложениот отвор.


Шрапнел-ореви-дел

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

Производство-Процес

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ