сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

M4 M5 M6 од не'рѓосувачки челик 304 Машки и женски разделници Шестоаголни

Ставка: ќор-сокак 

Големина: m3-m10 или прилагодена, различни должини може да ги задоволат вашите различни потреби

Видови глави: шестоаголна, тркалезна, квадратна, итн.

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: Алуминиум, не'рѓосувачки челик, челик, месинг, пластика или обичај

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење на жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, вртење, итн.

Третман / завршна обработка : Четкање 、 Анодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Апликација: Електронско склопување, компјутер, компјутерски куќишта и кабинет, итн

Анкета сега!
ОПИС


големинаm3-m10 или прилагодено, различни должини може да ги задоволат вашите различни потреби
Типови на главишестоаголник, круг, квадрат итн.
Бојасребрена, црна, златна, итн...
сертификацијаISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способностиАлуминиум, нерѓосувачки челик, челик, месинг, пластика или обичај
Површински третманПолирање, Елоксирање. Песочно минирање итн
Процесот наЛадно насочување, удирање, вртење, глодање, сечење жица, ласерско сечење, брусење, изолација, заварување, занитување итн.
апликацијаЕлектронско склопување, компјутер, куќишта за компјутери и кабинет, итн
Структура на мувлаКонтинуирано


шеснаесетник


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ