сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

Прецизно обработен челик/месинг 10-32 8-32 виткани завртки за прилагодување на палецот

Производ именуван: Дел за обработка на CNC

Големина: прилагодени големини

Апликација: Авто делови 、 Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински помагала , итн

Сертификација: ISO9001, IATF16949, SGS, CE

Способности на материјал: алуминиум, месинг, бронза, бакар, закоравени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла: Континуирано

Тип: Пробивање, Дупчење, Офорт / Хемиска обработка, Ласерско обработка, Фреза, Други услуги за обработка, Брзо прототипирање, Вртење, Wireица EDM

Процес: Прилагодено обработка на cnc, Други процеси вклучуваат фалсификување топол печат, компресирано ковање


Анкета сега!
ОПИС
детали

материјалјаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големинаПрилагодено според вашиот цртеж.
УслугиОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција+/- 0.01mm до +/- 0.002mm
Површински третманПасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
СертификатISO9001,IATF16949, РОХС
апликацијаАвтоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетотISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услугиНие ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

рамно-виткан-шраф

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопот за откривање на функцијата и строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање.

3) 99% нарачки може да се обезбедат време на испорака.

4) Материјалите што ги користиме се оптимални.

5) 24-часовна услуга преку Интернет.

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга.

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Процес на производство


ЦПУ


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ