сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

Stainless steel pozi driver Round head screws with yellow nylon lock patch

Големина : M2-M12

Видови глави: тава, круг, крст, шестоаголник, торкс, итн.

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, легура на висока цврстина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење на жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, вртење, итн.

Третман / завршна обработка : Четкање 、 Анодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен

Барања : Без плескавици 、 гребење вдлабнатини 、 јами

Апликација : Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


Анкета сега!
ОПИС


функција

(1) Третман на топлина. 

Завртки за самопреслушување од јаглероден челик мора да бидат карбуризирани, а завртките за самоприслушување од не'рѓосувачки челик мора 

биде тврд раствор зацврстен. Со цел да се постигнат механичките својства и перформанси 

својства  потребни за завртките за самопреслушување.

(2) Површински третман.

На површината на производот му е потребен третман за заштита на површината, генерално третман со галванизација. 

Некои производи треба да се третираат со фосфат (фосфатирање), како што се завртки за самопреслушување на wallидни плочи 

се претежно фосфатирање.

(3) Процес на ладно наслов. 

Се препорачува да се користи машина за ладно заглавување со голема брзина и тркалање на конец со голема брзина 

машина или машина за тркалање со голема брзина на планетарни навои. Акцентот на високо брзината е да се обезбеди 

квалитет на производот. Само главата на завртката за самопреслушување произведена од машината со голема брзина е 

формирана, и низата квалитетот е висок.


Име на производот pan head machine screw
материјал јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина M1-M8.Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
Површински третман Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001 , ISO14001 , IATF16949 , ROHS
Времето за испорака Во рамките на 10-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликација Авто делови 、 Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински помагала
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

ЦНЦ -2

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ