сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

White zinc plated Hex Threaded Standoff, Hex Female SPACER

Product:standoffs

Material:Aluminum,,stainless,steel,,steel,,brass,plastic,or,custom

Size:Customized,according,to,your,drawing.

Tolerance:+/-0.01mm,to,+/-0.005mm

Logo:custom,logo,available

Surface,treatment:*Polishing*Anodizing*Sand,blasting

Color,silver,black,gold,red,green,blue,purple,etc...

Services:OEM,&,ODM,&,Design,&,Assemble,Services

Quality,System:ISO9001,ISO14001,IATF16949,ROHS

Application:Electronic,assembly,,computer,,computer,cases,and,cabinet,etc


Анкета сега!
ОПИС

големина m3-m10 или прилагодено, различни должини може да ги задоволат вашите различни потреби
Типови на глави шестоаголник, круг, квадрат итн.
Боја сребрена, црна, златна, итн...
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, нерѓосувачки челик, челик, месинг, пластика или обичај
Површински третман Полирање, Елоксирање. Песочно минирање итн
Процесот на Ладно насочување, удирање, вртење, глодање, сечење жица, ласерско сечење, брусење, изолација, заварување, занитување итн.
апликација Електронско склопување, компјутер, куќишта за компјутери и кабинет, итн
Структура на мувла Континуирано

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

А- 工艺流程


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ