сите категории

Ладен фалсификат за електрични уреди

Продажба на големо на големо Метален метал Рекет од јаглероден челик завртка со цинк редовна завртка за палење со глава со лопатка

Име на предмет : Завртка за палецот на главата од лопата на рекетот

Спецификација : Вклучувајќи ја и над М2, должината според барањата на клиентот.

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, легура на висока цврстина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење на жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, вртење, итн.

Третман / завршна обработка : Четкање 、 Анодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен

Барања : Без плескавици 、 гребење вдлабнатини 、 јами

Апликација : Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови

Анкета сега!
ОПИС

Опис

име на продуктЗавртка за палецот на главата од лопата
Достапен материјалЈаглероден челик, не'рѓосувачки челик, месинг или според вашите барања
спецификацијаВклучувајќи ја и над М2, должината според барањата на клиентот.
Одделение4.8, 6.8, 8.8, 10.9, 12.9,A2-70,A2-80,A4-70,A4-80
Површинска завршна обработкаОбичен, пасивизиран, (ROHS) позлатен, поплочен со ник, според вашите барања
Извршен стандардISO, GB, DIN, JIS, ANSI, BSW, IFI ...
Автентикација на квалитетотISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS, SGS
Процес на производствоНаслов на ладно ковање / Секундарна машина / Навој / Површинска обработка / (Автоматско) тестирање / (Автоматско) Пакување / Испорака
Примерок достапностАкции во рок од 7 работни дена, прилагодените примероци ќе бидат испратени во рок од 10-15 работни дена по добивањето на надоместокот за алатки.
Водач ВремеОбично 10-15 работни дена и се базира на количините на нарачката.
ПакувањеКартон: 32 * 24 * 14cm / 24 * 21 * 14cm Палета: 110 * 100 * 14cm Или според дизајнот на клиентот.

细节 球拍 螺丝

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопот за откривање на функцијата и строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање.

3) 99% нарачки може да се обезбедат време на испорака.

4) Материјалите што ги користиме се оптимални.

5) 24-часовна услуга преку Интернет.

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга.

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


ЦПУ

Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ