сите категории

Ладно фалсификување за медицинска опрема

Јаглероден челик Бел цинк DIN6334 орев спојка за спојување

Големина: M1.6-M64

Видови: хексадецима, прирабница, заварување, квадрат, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, свртување, заварување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови

Анкета сега!
ОПИС

Видови

Орев од не'рѓосувачки челик

Hex орев (GB6170 / DIN934), тенок орев (GB6172 / DIN439), тежок орев (метрички, Инчен), најлон брава

орев (дебелина DIN985-DIN982), сите метални навртки за заклучување (DIN980M), капаче орев (DIN1587)), орев за лице со прирабница (GB6177 / DIN6923), навртка за навртки за заклучување на лицето од најлон (DIN6926), квадрат на заварување (DIN928), шестоаголник

заварувачки орев (DIN929), капа за пеперутка (GB62, DIN315, САД), K капаче Чекајте. Спецификација: M1.6-M64

Алуминиумски челик орев

Хекс-орев (GB6170 / DIN934, GB6175), прирабница за прирабница (GB6177 / DIN6923)

Тркалезна орев (GB812), мала округли ореви (GB810), Инчен квадрат орев, Инчен хексадецимален орев (АНСИ / АСМЕ)

Б18.2.2), тежок орев (метрика, Инчен) Спецификации: 5 / 16-4 “.

Име на производот хексадецимален орев
материјал јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина M1.6-M64,.Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
површинска обработка Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001, IATF16949, ROHS
MOQ Ниска MOQ
Времето за испорака Во рамките на 10-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликација Автоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
Порт превозот Шенжен
плаќање ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ