сите категории

Ладно фалсификување за медицинска опрема

фабрика цена за завртки за самопреслушување на челик

Големина: M1-M8

Типови на главата: тава, тркалезна, крст, хексадецимален, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


Анкета сега!
ОПИС

функција

(1) Третман на топлина.

Завртките за самопреслушување од јаглероден челик мора да бидат карбурирани, а завртките за самопреслушување од не'рѓосувачки челик мора

биде цврст раствор зацврстен. За да се постигнат механичките својства и перформанси

својства потребни за завртките за самопреслушување.

(2) Површински третман.

На површината на производот е потребен третман за заштита на површината, генерално третман со галванизација.

Некои производи треба да бидат третирани со фосфат (фосфатирање), како што се завртки за самопреслушување на wallидните плочи

се претежно фосфатирање.

(3) Процес на ладно наслов.

Се препорачува да се користи машина за ладно движење со голема брзина и тркалање на навој со голема брзина

машина или машина за тркалање со голема брзина на планетарни навои. Акцентот на високо брзината е да се обезбеди

квалитет на производот. Само главата на завртката за самопреслушување произведена од машината со голема брзина е

формирана, и низата квалитетот е висок.


Видови

1. Вонредна завртка за самопреслушување

2. завртки за самопреслушување

3. Завртки за самопреслушување (завртки за самопреслушување)

4. Само-дупчење завртки за самопреслушување (завртки за само дупчење)

Завртки за самопреслушување на panelидниот панел (нокти за суво ид)

5. Фибербон нокти

6. Друг вид завртки за самопреслушување (густи, фини завртки за самопреслушување)

Име на производот завртка за самопреслушување
материјал јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина M1-M8.Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
површинска обработка Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001: 2008, ISO14001: 2004 , ROHS
MOQ Ниска MOQ
Времето за испорака Во рамките на 10-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликација Автоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
Порт превозот Шенжен
плаќање ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ