сите категории

Ладни делови за фалсификување

Countersunk Head SS410 Cross Drive Philips Flat Head Machine Screws

Големина : M2-M36

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, легура на висока цврстина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење жица, итн.

Третман / Завршна обработка: Четкање 、 Енодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен.

Барања : Без плескавици 、 гребење вдлабнатини 、 јами

Примена : Структурен челик; Зграда од метал; Нафта и гас; Кула & пол Ветровита енергија; Механичка машина; Автомобил: украсување на домот

Пакување : најголемо количество во картони (максимум 25 кг.) + Дрвена палета или според посебната побарувачка на клиентот


Анкета сега!
ОПИС

функција

материјалјаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големинаМ2-М36 или Прилагодено според вашиот цртеж.
УслугиОЕМ, дизајн, прилагодено
Површински третманПасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
СертификатISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS
апликацијаАвто делови 、 Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински помагала
Контрола на квалитетотISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услугиНие ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

1-Countersunk-Head-SS410-Cross-Drive-Philips-Flat-Head-Machine-Screws-ch

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

А- 工艺流程Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ