сите категории

Ладни делови за фалсификување

Hexagon Sleeve Barrel Nut DIN XNUMX carbon Steel threaded Long Hex Coupling Nuts

Големина : M2-M64

Types: hex ,flange,etc.

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на никел-база, легура на висока цврстина, легура отпорна на корозија, итн.

Process: cold heading, turning, Welding,etc.

Treatment/Finishing: Brushing、Anodizing、Zinc Plated、Nickel Plated、Sn Plated

Барања : Без плескавици 、 гребење вдлабнатини 、 јами

Апликација : Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


Анкета сега!
ОПИС

Видови

Орев од не'рѓосувачки челик

Hex орев (GB6170 / DIN934), тенок орев (GB6172 / DIN439), тежок орев (метрички, Инчен), најлон брава 

орев (дебелина DIN985-DIN982), сите метални навртки за заклучување (DIN980M), капаче орев (DIN1587)), орев за лице со прирабница (GB6177 / DIN6923), навртка за навртки за заклучување на лицето од најлон (DIN6926), квадрат на заварување (DIN928), шестоаголник

 заварувачки орев (DIN929), капа за пеперутка (GB62, DIN315, САД), K капаче Чекајте. Спецификација: M1.6-M64


Алуминиумски челик орев

Хекс-орев (GB6170 / DIN934, GB6175), прирабница за прирабница (GB6177 / DIN6923)

Тркалезна орев (GB812), мала округли ореви (GB810), Инчен квадрат орев, Инчен хексадецимален орев (АНСИ / АСМЕ) 

Б18.2.2), тежок орев (метрика, Инчен) Спецификации: 5 / 16-4 ".

A flange nut-XNUMX

Име на производотhex nuts
материјалјаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големинаM1.6-M64,.Прилагодено според вашиот цртеж.
УслугиОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција+/- 0.01mm до +/- 0.002mm
Површински третманПасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
СертификатISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
апликацијаАвто делови 、 Електрични апарати 、 Комуникациски уреди 、 Медицински помагала
Контрола на квалитетотISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услугиНие ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

hex coupling nuts

ЦПУ 1

1-hex nut应用

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ