сите категории

Умирајте за авто делови

Прирабници за високо квалитетни нерѓосувачки челик, автоматски

•High Quality Stainless Steel Wheel hub flanges for automative


•Material: stainless steel,Aluminum Alloy,titanium


• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами


• Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


• Термин на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот


• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

Прилагодени дизајни се прифаќаат.

OEM / ODM наредбите се добредојдени.


Ние сме специјализирани за производство според примероците или отпечатоците на нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не слободно

како добар пријател ако сте заинтересирани за нашите производи и услуги.

Царинската висока прецизност делови на леење


Мувла подготвува и прави тип Единечна празнина / мути-шуплина за исти делови / семејна празнина
2-3 заменет калап за меѓусебно менување
материјал SKD61, H13, Dievar, QDN, 8407, 2234V, TQ1, 2343, 45 # Steel, etc.
димензија Според цртежот или примерокот.
процес Полско / минирање на песок / ЕДМ / Текстура / Мелење / Пред-третман / Калење / ЦПУ обработка /
сечење на жица / Annealing / итн
Умираат делови за леење материјал легури на челик, челик, алуминиум, итн.
Завршен / Површина Премачкување во прав / позлатени / Анодизирачко сликарство / минирање на песок / никел обложен /
позлатени / поцинковачки / итн
дизајн софтвер CAD / UG / Pro-E / Цврсти работи / JSCAST-V8 / Flow 3D /
сертификати ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Умираат делови за леење апликација Прецизни метални делови и компоненти / компјутерски периферни уреди / Електронски компоненти за потрошувачи / Медицински инструменти / индустриски компоненти / Телекомуникациски компоненти / Автомобилски резервни делови / Лесно куќиште / Дополнителни делови за мебел


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ