сите категории

Обработка со голема прецизност

Прилагодени OEM бакарни навртки Шестоаголна навртка M12 заклучување Тенки месинг шестоаголни навртки

Item:hex nuts

Size:m2-m36

Head types:hexagon, round, square, etc.

Стандард за производство standards ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди или цртежи обезбедени од клиенти.

Materials:iron, carbon steel, alloy steel, copper, stainless steel, plastics, high-temperature alloy, copper alloy, nickel-base alloy, high-strength alloy, corrosion-resistant alloy, etc.

Процес : ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење на жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, вртење, итн.

Третман / завршна обработка : Четкање 、 Анодизација 、 Цинк обложен lated пополнет со никел 、 позлатен

Requirements:No Burrs、Scratches、Dents、Pits

Application:Electrical Appliances、Communication Devices、Medical Devices、Auto Parts

Анкета сега!
ОПИС

апликации

Комерцијални станбени згради, метро станици, железнички станици, аеродроми, видови 

на транспортни тунели, супермаркети, термоцентрали, терминали, магацини за нафта, 

големи магацини и индустриски и рударски претпријатија, итн.


Видови производи

Оревите се користат првенствено за да се прикачат навртки или завртки за прицврстување. Ние нудиме разни 

ореви во стандардни и прилагодени спецификации, вклучително и плетени ореви, хексадецимални ореви, 

заклучи ореви, прирабници за прирабница, K јаткасти плодови, слепи ореви, ореви за заварување, трапезоидни ореви, исечени ореви, 

крилни ореви, ореви за очите, ореви од тркала, тркалезни ореви и навртки за заби.

Име на производот brass hex nuts
материјал  јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина #0-4'', Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција  +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
Површински третман Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
апликација Автоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

hex-nuts-de

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

 да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


图片 1Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ