сите категории

Обработка со голема прецизност

Оска на педали за велосипеди во планинска вежба брзо ослободување на вретено, педали за велосипеди

Product named:bicycle pedal quick release spindle axle

Големина: Прилагодени големини

Certification:ISO9001:2008,IATF16949,SGS,CE

Карактеристики на материјалот: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, благородни метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла: континуирано

Тип: Брустрирање, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерска обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ

Апликација:медицинска опрема ,електрични уреди  ,комуникации,Авто делови                


Анкета сега!
ОПИС

ЦПУ обработка делови за вртење

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm. 

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производ Делови за вртење со машинска обработка на CNC
големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Used bicycle parts
сертификација ISO9001:2008,IATF16949,ROHS,SGS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
функција

1.     Low density and High Specification Strength;

2.     Excellent Corrosive Resistance;

3.     Good Resistance to effect of Heat;

4.     Nonmagnetic and non-toxic;

5.     Good thermal properties;

Структура на мувла Континуирано

Процесот на


cnc 工艺流程 -1

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ