сите категории

Обработка со голема прецизност

Делови за велосипеди Mountian Bike Делови за легури од челик Завртки за навртки за рака со завртки за завртки

Product named:Mountian Bike Bicycle parts Alloy Steel Crank Arm Bolt Screw socket head screws

Големина : прилагодени големини

Сертификација : ISO9001: 2008, IATF16949, SGS, CE

Способности на материјал: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла : Континуирано

Тип Пробивање, Дупчење, Офорт / Хемиско обработка, Ласерско обработка, Фрезирање, Други услуги за обработка, Брзо прототипирање, Вртење, Wireица EDM

Апликација parts Делови за велосипеди        


Анкета сега!
ОПИС

ЦПУ обработка делови за вртење

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm. 

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производ Делови за вртење со машинска обработка на CNC
големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени делови за велосипеди
сертификација ISO9001: 2008, IATF16949, ROHS, SGS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
функција

1. Ниска густина и јачина на висока спецификација;

2. Одлична отпорност на корозија;

3. Добра отпорност на дејство на топлина;

4. Немагнетни и нетоксични;

5. Добри термички својства;

Структура на мувла Континуирано

Процесот на


cnc 工艺流程 -1

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ