сите категории

Обработка со голема прецизност

Thread Pipe Fittings Brass Reducing Round Bushing

Големина: М3, М4, М6, М8, прилагодено

Типови на главата: шестоаголник, круг, квадрат, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Application: Petroleum,,Chemical,,Power,,Electronics,,Machinery,,Shipbuilding,,etc


Анкета сега!
ОПИС
апликации

Комерцијални станбени згради, метро станици, железнички станици, аеродроми, видови на транспортни тунели, супермаркети, термоцентрали, терминали, магацини за нафта, големи магацини и индустриски и рударски претпријатија, итн.


материјал  јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големина Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција  +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
Површински третман Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001:2008,ISO14001,IATF16949,ROHS
апликација Petroleum,,Chemical,,Power,,Electronics,,Machinery,,Shipbuilding,,etc
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

Thread-Pipe-Fittings-De

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување  да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

Тек на процесот на ЦПУ

Испраќам барање


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ