сите категории

Обработка со голема прецизност

Продажба на големо навртка Завртка за нараквици за велосипеди Завртки за велосипедски прстени Планински патски велосипедски завртки Завртка за коленести средни запчиња за дискови

Производ именуван screw Завртка за коленест прстен Завртки за велосипедски прстени Вести за планински велосипеди Завртка за коленести завртки за средни запци за дискови за заби

Големина : прилагодени големини

Сертификација : ISO9001: 2008, IATF16949, SGS, CE

Способности на материјал: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла : Континуирано

Тип Пробивање, Дупчење, Офорт / Хемиско обработка, Ласерско обработка, Фрезирање, Други услуги за обработка, Брзо прототипирање, Вртење, Wireица EDM

Апликација parts Делови за велосипеди        


Анкета сега!
ОПИС

Завртка за чудак


ЦПУ обработка делови за вртење

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm. 

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производДелови за вртење со машинска обработка на CNC
големинаПрилагодени големини
Прецизност+/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликацијаКористени делови за велосипеди
сертификацијаISO9001: 2008, IATF16949, ROHS, SGS
Материјални способностиАлуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
функција

1. Ниска густина и јачина на висока спецификација;

2. Одлична отпорност на корозија;

3. Добра отпорност на дејство на топлина;

4. Немагнетни и нетоксични;

5. Добри термички својства;

Структура на мувлаКонтинуирано

Процесот на


cnc 工艺流程 -1

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ