сите категории

Обработка со голема прецизност

Wholesale Custom high precision stainless steel brass aluminum cnc machined round knurled thumb nuts

Size: M3,M4,M6,M8,customized

Типови на главата: шестоаголник, круг, квадрат, итн.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови

Анкета сега!
ОПИС
апликации

Комерцијални станбени згради, метро станици, железнички станици, аеродроми, видови 

на транспортни тунели, супермаркети, термоцентрали, терминали, магацини за нафта, 

големи магацини и индустриски и рударски претпријатија, итн.

Видови производи

Оревите се користат првенствено за да се прикачат навртки или завртки за прицврстување. Ние нудиме разни 

ореви во стандардни и прилагодени спецификации, вклучително и плетени ореви, хексадецимални ореви, 

заклучи ореви, прирабници за прирабница, K јаткасти плодови, слепи ореви, ореви за заварување, трапезоидни ореви, исечени ореви, 

крилни ореви, ореви за очите, ореви од тркала, тркалезни ореви и навртки за заби.


материјал јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, итн.
големинаПрилагодено според вашиот цртеж.
УслугиОЕМ, дизајн, прилагодено
Толеранција +/- 0.01mm до +/- 0.002mm
површинска обработкаПасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
СертификатISO9001: 2008 , IATF16949 , ROHS
апликацијаАвтоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетотISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услугиНие ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

 да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


图片 1


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ