сите категории

Инјекција за делови за автомобили

Прилагодување на црната боја Пластични најлонски завртки за глава на палецот

Големина : Стандардна. Нестандардна според цртеж или примероци

Материјал: пластика, компјутер, PVDF, PP, итн.

Тип на глава screw Пластични завртки за глави за тави, пластични завртки за глави, шестоаголни пластични завртки итн.

Карактеристики : Добра антикорозивна способност

Боја : Бела, црна или обичај

Сертификат за квалитет : ISO9001: 2008, IATF16949, ROHS

Анкета сега!
ОПИС

Главен материјалБакелит, пластика, компјутер, PVDF, тефлонски, гума, итн
Материјал на конецЧелик, не'рѓосувачки челик 304,316 и други
големинаПрилагодено како ваши цртежи,или примероци
КарактеристикиДобра антикорозивна способност
бојаБела, црна или обичај
Сертификат за квалитет:ISO9001: 2008, IATF16949, ROHS
Систем за квалитет на инспекција:ИСО стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство.
Опрема:Тест на тврдост, тест на вртежен момент, тест за издржливост, тест за механичка големина, извештај ROHS за сертифицирање на тест за мил и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција:Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката
Пакувањерефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Препорака Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

слика


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ