сите категории

Инјекција за комуникации

DIN315 plastic nylon wing butterfly bolt nut m20 m24 wing nuts

Големина : Стандардна. Нестандардна според цртеж или примероци

Material:Nylon , PC , PVDF, PP , PTFE , etc

Карактеристики : Добра антикорозивна способност

Боја : Бела, црна или обичај

Quality Certificate:ISO9001, ISO14001, IATF16949,ROHS


Анкета сега!
ОПИС


име на продукт plastic nylon wing nut
материјал Plastice,Nylon , PC , PVDF, PP  , PTFE  , etc
Карактеристики Добра антикорозивна способност
боја Бела, црна или обичај
големина Стандард.но-стандард според цртеж или примероци
Сертификат за квалитет: ISO9001, ISO14001, IATF16949,ROHS
Систем за квалитет на инспекција: ИСО стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство.
Опрема: Тест на тврдост, тест на вртежен момент, тест за издржливост, тест за механичка големина, извештај ROHS за сертифицирање на тест за мил и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција: Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката
пакување рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Препорака 

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Пакување

слика


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ