сите категории

Инјекција за електрични уреди

Снабдувачите во Кина ги израмнуваат завртките за глави од пластика најлон

Предмет: заврткајте ги завртките за главата на пластичните најлонски филипи

Големина: Стандарден.но-стандард според цртеж или примероци

Материјал: Најлон завртка, завртка за компјутер, завртка PVDF, PP завртка, тефлонски завртки, итн

Тип на глава: Пластични завртки за глава на тава, пластични завртки за глава од таванот, шестоаголни пластични завртки, шесто пластични завртки, поставени завртки, итн

Карактеристики: Добра антикорозивна способност

Боја: Бела, црна или обичај

Сертификат за квалитет: ISO9001: 2008, ISO14001: 2004

Рок на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот


Анкета сега!
ОПИС


име на продукт Пластични завртки за завртки / најлон
материјал Најлон завртка, завртка за компјутер, завртка PVDF, PP завртка, тефлонски завртки, итн
типот на главата Пластични завртки за глава за тавче, пластични завртки за глава од главата, шестоаголни пластични завртки, хексадецимални пластични завртки, поставени завртки, итн.
Карактеристики Добра антикорозивна способност
боја Бела, црна или обичај
големина Стандард.но-стандард според цртеж или примероци
Сертификат за квалитет: IOS9001, IATF16949
Систем за квалитет на инспекција: ИСО стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство.
Опрема: Тест на тврдост, тест на вртежен момент, тест за издржливост, тест за механичка големина, извештај ROHS за сертифицирање на тест за мил и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција: Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката
рок на плаќање ТТ 30% однапред депозит, 70% Биланс пред бродот
пакување рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Препорака

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Пакување


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ