сите категории

Инјекција за електроника

China M3 M4 Custom Plastic Head knurled Thumb Screw Fastener Knurled Screw Knob Screw

Size:Standard.non-standard according to drawing or samples

Material: Plastic,PC,  PVDF, PP , etc,

Head type:Plastic pan head screws, countersunk head plastic screws, hexagon plastic screws etc.

Features:Good anti-corrosion ability

Color:White, black, or custom

Quality Certificate:ISO9001:2008, IATF16949,ROHS

Анкета сега!
ОПИС

Главен материјалBakelite,Plastic,PC,PVDF,  PTFE , Rubber,etc
Thread MaterialSteel ,Stainless Steel 304,316 and others
големинаCustomized as your drawings,или примероци
КарактеристикиДобра антикорозивна способност
бојаБела, црна или обичај
Сертификат за квалитет:ISO9001:2008, IATF16949,ROHS
Систем за квалитет на инспекција:ИСО стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство.
Опрема:Тест на тврдост, тест на вртежен момент, тест за издржливост, тест за механичка големина, извештај ROHS за сертифицирање на тест за мил и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција:Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката
Пакувањерефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Препорака Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

слика


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ