сите категории

Инјекција за делови за автомобили

Производство на пластично бушинг

големина: Стандард.но-стандард според цртеж или примероци

материјал: најлон, компјутер, PVDF, PP, итн

тип на глава: Пластични завртки за глава со тава, пластични завртки за глава од плочата, шестоаголни пластични завртки, хексадецимални пластични завртки, поставени завртки, итн. Пластични

Карактеристики: Добра антикорозивна способност

боја: бела, црна или обичај

Сертификат за квалитет: ISO9001: 2008, ISO14001: 2004

Рок на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот


Анкета сега!
ОПИС

име на продукт грмушка
материјал Најлон, компјутер, PVDF, тефлонски, гума, итн
големина прилагодено како ваши цртежи,или примероци
Карактеристики Добра антикорозивна способност
боја Бела, црна или обичај
Сертификат за квалитет: ISO9001: 2008, ISO14001: 2004
Систем за квалитет на инспекција: ИСО стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство.
Опрема: Тест на тврдост, тест на вртежен момент, тест за издржливост, тест за механичка големина, извештај ROHS за сертифицирање на тест за мил и слично според вашата потреба.
Процес на инспекција: Влезната контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на процесот → Завршна контрола на квалитет → Контрола на квалитетот на пратката
рок на плаќање ТТ 30% однапред депозит, 70% Биланс пред бродот
пакување рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Препорака

пластичен cnc дел-R0066


авто гума дел-03Топчеста завртка-07

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ