сите категории

Делови за обработка

Прецизни нестандардни прилагодени cnc завртки за рамо од легиран челик

Големина: M2-M36

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: ладно заглавување, удирање, вртење, глодање, сечење жица, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


Анкета сега!
ОПИС

1)cnc turned parts  Material: carbon steel/ stainless steel;etc       

2) Ние произведуваме метални делови според дизајнот на клиентите;       

3) Можеме да понудиме сертификација на материјал, извештај за тестирање и поврзан извештај за површинска обработка; итн       

4) ЦНЦ свртени делови Процес: ЦПУ обработка, мелење, дупчење, вртење;       

5) cnc свртени делови Површинска завршница: минирање на песок, елоксирање, премаз во прав; итн       

6) Производите прикажани на веб-страницата се OEM;       

7)) Прилагодените дизајни се добредојдени;       

8) нарачки за OEM / ODM за автоматско делови се добредојдени;       


cncstepscrew

Процес на производство

ЦПУ


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ