сите категории

Пин

сопствен поцинкуван челик заштитен иглички

• Материјал: нерѓосувачки челик, јаглероден челик, челик, месинг, легура на алуминиум, бакар, итн.

• Опрема: обична струг, ЦПУ машина.

• Метален процес: ЦПУ вртење, мелење, дупчење, планирање, мелење, заварување.

• Површинско третирање: галванизација на топло-натопи, боја, анодизирање, облога во прав, четка, лак.

• Термин на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот.

• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија.

Анкета сега!
ОПИС

• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ