сите категории

Пин

Прилагодени хардверски додатоци со висока прецизност CNC игли за позиционирање на метални иглички од нерѓосувачки челик

Производот именуван: Позиционирање иглички

Големина : прилагодени големини

Примена: Користени резервни делови за автомобили

Сертификација: ISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS

Способности на материјал: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла : Континуирано

Тип Пробивање, Дупчење, Офорт / Хемиско обработка, Ласерско обработка, Фрезирање, Други услуги за обработка, Брзо прототипирање, Вртење, Wireица EDM


Анкета сега!
ОПИС


предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големинаПрилагодени големини
Прецизност+/- 0.005mm +/- 0.02мм
сертификацијаISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способностиАлуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
типБрусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувлаКонтинуирано


Пинови за позиционирање (1)

Процесот на

Производство-Процес

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ