сите категории

Пин

Stainless steel Solid A2 304 Cylindrical Dowel Pin / Position Pins used as stops

• Материјал: не'рѓосувачки челик, јаглероден челик, челик, месинг, легура на алуминиум, бакар, итн.

• Опрема: обичен струг, ЦПУ машина.

• Метален процес: ЦПУ вртење, мелење, дупчење, планирање, мелење, заварување.

• Површински третман: галванизација со топло натопување, боја, елоксирање, премаз во прав, четка, лак.

Прецизност:+/- 0.005mm +/- 0.02мм

•Certification:ISO9001,ISO14001, IATF16949, SGS, ROHS

• Пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија.


Анкета сега!
ОПИС

предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано


Испраќам барање
Контактирајте не
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ