сите категории

Пин

Wholesale Stainless Steel 304 Parallel Pins Cylindrical Pins with Internal Thread Dowel Pins

• Материјал: не'рѓосувачки челик, јаглероден челик, челик, месинг, легура на алуминиум, бакар, итн.

• Опрема: обичен струг, ЦПУ машина.

• Метален процес: ЦПУ вртење, мелење, дупчење, планирање, мелење, заварување.

• Површински третман: галванизација со топло натопување, боја, елоксирање, премаз во прав, четка, лак.

Прецизност:+/- 0.005mm +/- 0.02мм

• Сертификација : ISO9001, ISO14001, IATF16949, SGS, ROHS

• Пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија.


Анкета сега!
ОПИС

предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано


Cylindrical-Pins-detail

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ