сите категории

Занитвам

Висок квалитет на бакарна тркалезна цврста обвивка

Предмет: бакар солидна навртка со главата со тркалезна глава

Големина: како ваше барање.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови

Анкета сега!
ОПИС

Апликација:

на градежништво, автомобил, брод, авион, машини, електрични уреди, мебел и др.


карактеристики:

вид на прицврстувач составен од главата и шипката за нокти


Тип :

Завртки од типот Р, фабрика занаети, јадра навртки (основни занитници), навртки за дрво, тркалезни глави, рамни глави,

полу-шупливи заниткувања, цврсти заниткувања, навртки за глава на главата, основни навртки, шупливи навртки,

овие најчесто се користат Се користи за поврзување на занишаните делови со сопствена деформација.

Општо, помалку од 8 мм се користи за ладење, а поголема од оваа големина се користи за

топло завестување. Но, постојат исклучоци. На пример, плочата со имиња на некои брави е закоснато

со мешање на навртката и дупката на телото на бравата.


материјал челик, легура на алуминиум, итн.
големинаМ2-М8, прилагодено според вашиот цртеж.
УслугиОЕМ, дизајн, прилагодено
Користетеза да поврзете два дела (или компоненти) преку дупки
површинска обработкаПасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
СертификатISO9001, IATF16949 , ROHS
испорака времеВо рамките на 15-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликацијаАвтоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетотISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услугиНие ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
Испорака ПортШенжен
плаќањеТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ