сите категории

Занитвам

Автоматско прицврстување црна боја поп-ролетни навртки 4mm 4.8mm Најлонски слепи заковки Пластични слепи заковки

Material: Plastic,Nylon,Aluminium ,steel,etc

Diameter: M3.0/M3.2/M4.0/M4.8/M5.0/M6.4

Должина: 5мм-30мм

Точка: рамна, остра.

Опсег на зафат: 0.031''-1.135''(0.8мм-29мм)

Finish: Zinc Plated/Colpainted,natural color,etc

Друг материјал: Алуминиумска глава - челична мандела, челик од нерѓосувачки челик од челик од картонски челик, глава од нерѓосувачки челик - челик од не'рѓосувачки челик.

• Пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија

Анкета сега!
ОПИС

Прилагодени дизајни се прифаќаат.

Нарачките за OEM / ODM се добредојдени.


материјал: Алуминиум 5050 Алу. легура 5052 alu, 5054 alu, 5154alu, 5056 alu, 5754 alu, челик, бакар, целосно не'рѓосувачки челик 304/316

тип: Отворен тип, запечатен тип, тип со повеќе држачи, тип на лушпа, тип на жлеб, , тип на еднодржач, тип WS/A/B/SC-BOLT, тип WS/A/B-SC-заклучување, тип W-сијалица, полите- фикс тип; 

Тип на глава: Купола глава, глава на ЦСК, голема глава

Стандард: DIN7337 ASME JIS GB ISO

Површина: полиран, цинк, сликар, природен

ISO сертификат: ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS

plastic-rivet-Details

• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ