сите категории

Занитвам

ДИН661 Залиткана плоча за рамни плочи со бакар

Предмет: DIN661 Завртена плоча за глава со облога од бакар

Големина: како ваше барање.

Стандарден производствен производ: ISO, GB, JIS, DIN, BS и ANSI стандарди, или цртежи обезбедени од клиенти.

Материјали: железо, јаглероден челик, легура на челик, бакар, не'рѓосувачки челик, пластика, легура на висока температура, легура на бакар, легура на база на никел, легура со висока јачина, легура отпорна на корозија, итн.

Процес: студен дел, удирање, вртење, вртење, мелење, сечење жица, ласерско сечење, мелење, изолација, заварување, заниткување, итн.

Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација Pl позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен

Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами

Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови

Анкета сега!
ОПИС

Апликација:

на градежништво, автомобил, брод, авион, машини, електрични уреди, мебел и др.


карактеристики:

вид на прицврстувач составен од главата и шипката за нокти


Тип :

Завртки од типот Р, фабрика занаети, јадра навртки (основни занитници), навртки за дрво, тркалезни глави, рамни глави,

полу-шупливи заниткувања, цврсти заниткувања, навртки за глава на главата, основни навртки, шупливи навртки,

овие најчесто се користат Се користи за поврзување на занишаните делови со сопствена деформација.

Општо, помалку од 8 мм се користи за ладење, а поголема од оваа големина се користи за

топло завестување. Но, постојат исклучоци. На пример, плочата со имиња на некои брави е закоснато

со мешање на навртката и дупката на телото на бравата.


материјал челик, легура на алуминиум, итн.
големина М2-М8, прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги ОЕМ, дизајн, прилагодено
Користете за да поврзете два дела (или компоненти) преку дупки
површинска обработка Пасивација
* Полирање
* Анодизирање
* Песок детонација
* Галванизација (боја, сина, бела, црна цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Црн оксид слој
* Отстранување на топлина
* Топло поцинкуване
* Рѓа превентивно масло
Сертификат ISO9001, IATF16949 , ROHS
испорака време Во рамките на 15-20 работни дена по депонирањето или примената на уплатата
апликација Автоматски делови 、 Електрични уреди 、 уреди за комуникација 、 Медицински уреди
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
Испорака Порт Шенжен
плаќање ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување

да открие функција и строга контрола на квалитетот за да обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ