сите категории

Вратило

Прилагодено трапезоидно вратило со вратило на навој и завртки и лежиште од челична топка

• Предмет: 3Д печатач орев за завртки со топчеста 2510


• Материјал: Челик ass месинг 、 Алуминиум 、 Не'рѓосувачки челик


• Процес: ЦПУ машина 、 мелење


• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами


• Апликација: Електрични уреди 、 Авто делови


• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

[ОМЕ Техника. е основен меѓу стандардните типови во индустријата]

Продажба на вкупно системско решение во компонентите на машините веќе долго време е наша задача број еден.

Ние сме производители на фабрики за продажба директно, добредојде прашања во врска со сите трошоци и цени.

Ние можеме да ви понудиме најдобра конкурентна цена.

Ние ги испочитувавме вредностите на нашиот клиент и ви стоиме на располагање.


[Предност]

◆ висока прецизност

◆ Тежок товар

◆ висока ефикасност и реверзибилност


Топчеста завртка која остварува низок шум, мали флуктуации на вртежниот момент и долгорочно одржување без одржување

операција со користење на кафез на топка.


Име на производот Lead screw
Точност Одделение C7, C5, C3
Процесот на производство Валана нишка
Должина на 10-6000мм (притворено)
Структура Топчеста завртка + орев + челична топка
тип CNC Machine Ball Lead Screw
Примени индустрии машини
Главни горници T5 T6 T8 T10 T12 stainless steel Trapezoidal screw lead screw,etc
Линеарно лежиште, линеарно вратило, слајд-блок, потпорна поддршка
Линеарен водич, завртка за топка, цилиндричен водич, линеарна фаза
Спојување, крај на шипката, степер мотор и така натамуИспраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ