сите категории

пролет

Прилагодени цилиндрични спирални компресивни пружини од јаглероден челик

Материјал: Јаглероден челик, Легуриран челик, нерѓосувачки челик, Музичка жица/жица за пијано (SWP); берилиум бакар итн.

Дијаметар или дебелина на жица: 0.2~85 mm

Процес:купен материјал-производство-прво тестирање-намотување-инспекција-термичка обработка-чистење-површинска обработка-финална

тестирање-Пакување-Испорака

Финиш: цинк, чорм, никел, сребро, злато, калај, облога во прав, оксид црна или прилагодена

Апликација: Индустриска/автоматска/Моторцикл/електроника/електрична енергија/Играчки/Спортски производи/Машинска опрема итн.


Анкета сега!
ОПИС

Детали за:

Материјал: галванизирана жица, не'рѓосувачки челик, фосфорна бронза, железо и др.

Дијаметар или дебелина на жицата: 0.2 ~ 85mm.

Процес: Суровина -Производство-Прво тестирање-Намотка-Инспекција-Топлинска обработка-Чистење-Површинско третирање-Конечно тестирање-Пакување-Испорака.

Заврши: Цинк, хорма, никел, сребро, злато, калај, премаз во прав, црн оксид или по мерка.

Апликација: Индустриска / авто / Мотоцикл / електроника / електрична енергија / Играчки / Спортски производи / Машинска опрема итн.


1-Компресивна пружина


• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопот за откривање на функцијата и строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Компресивна пружина-应用

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ