сите категории

пролет

сврзувачки елементи од не'рѓосувачки челик Затегнувачка пролет

• Материјал: галванизирана жица, не'рѓосувачки челик, фосфорна бронза, железо и др.

• Процес: формирање на пролет.

• Технички барања: без расипници, гребнатини, возови, вдлабнатини.

• Апликации: Домашни уреди, електронски производи, електрични уреди, прекинувачи за напојување, микро прекинувачи, итн.

• Термин на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот.

• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија.

Анкета сега!
ОПИС

Прилагодени дизајни се прифаќаат.

OEM / ODM наредбите се добредојдени.


Материјал: галванизирана жица, не'рѓосувачки челик, фосфорна бронза, железо и др.

Дијаметар или дебелина на жица: 0.2 ~ 85мм

Процес: Суровина -Производство-Прво тестирање-калемирање-инспекција-Третман на топлина-Чистење-Површинско третирање-Конечно тестирање-пакување-испорака

Заврши: Цинк, Чорм, Никел, Сребрена, Златна, Лим, облога во прав, Оксид црна или прилагодена

Примена: Индустриска / авто / Мотоцикл / електроника / електрична енергија / Играчки / спортски производи / Машинска опрема и др.


• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

6) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ