сите категории

печат за електрични уреди

Dongguan Chuanghe електрични уреди Галванизиран мијалник за миење садови не'рѓосувачки челик за трговија на големо

Име на производ: Трговија на големо со галванизирана пролет за заклучување не'рѓосувачки челик

Големина: M1-M36,Како твои цртежи.

Достапен материјал:Нерѓосувачки челик, јаглероден челик / SS304 / SS31, легура на челик, итн.

Површинска обработка: Анодизирање, цинк / никел.

предност:OEM / ODM / кориснички услуги

Контрола на квалитет:SO стандард, 100% инспекција со целиот опсег преку производство

Сертификатот:ISO9001, IATF16949

По-продажба на услуги:Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата

Плаќање;ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.

Анкета сега!
ОПИС

Предности на печатење на делови

Бидејќи преработката на печатот често се изведува на собна температура, се нарекува и ладно печат. Печат

формирањето е еден од металните методи за обработка на притисок. Тоа е материјал за формирање инженеринг технологија

заснована врз теоријата на метална пластика за деформација. Суровините за обработка на печат се генерално

лист или лента, така што се нарекува и печат на лим.


(1) Димензионалната точност на деловите за печат е загарантирана со калапот и ги има истите карактеристики,

така што квалитетот е стабилен и заменливоста е добра.

(2) Бидејќи е обработено од калап, можно е да се добие дел кој е тенок или лесен, има добра цврстина, висока

квалитет на површината и комплицирана форма, што е невозможно или тешко за производство од друга преработка

методи.

(3) Обработката на печат обично не бара загревање на празно, ниту пак намалува голема количина на

метал како сечење, така што не само што заштедува енергија, туку и заштедува метал.

(4) За обични преси, можат да се произведат десетици парчиња во минута, а може да се произведат преси со голема брзина

стотици илјади парчиња во минута. Значи, тоа е високо ефикасен метод на обработка.


апликација

Печатот не е ограничен за производи од електроника и комуникација и апликации за домашни хардвер. Понатаму,

исто така има и некои други важни полиња за апликација во кои топлото фалсификување може да ги покаже своите јаки страни:

(1) Авијациската индустрија

(2) Воена индустрија

(3) Машинска индустрија

(4) Земјоделска машинерија индустрија

(5) Railелезничка индустрија,

(6) Пост и телекомуникациска индустрија

(7) транспортна индустрија,

(8) Хемиска индустрија

(9) Индустрија за медицинска опрема

(10) Домаќинска индустрија


големина М1-М36, Како твои цртежи.
Достапен материјал Нерѓосувачки челик, јаглероден челик / SS304 / SS31, легура на челик, итн.
површинска обработка Анодизација, цинк / никел обложена.
Сертификат ISO9001 , IATF16949, ROHS
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
QC мерач на навој, калипери
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
Користат хидраулични возила, автомобили, земјоделски машини
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
плаќање ТТ; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Други производи за печат


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ