сите категории

печат за медицинска опрема

Делови за печатење на метални делови за електроника

Печат за електроника


• Материјал: Изолиран челик 、 месинг 、 Алуминиум 、 Не'рѓосувачки челик 、 PA66


• Третман / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација 、 позлатен цинк Pl позлатен никел


• Процес: Изолација 、 Заварување 、 Завртување


• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами


• Примена: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди 、 Медицински уреди 、 Авто делови


• Термин на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот


• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.големина Како ваши цртежи или примерок.
Достапен материјал Нерѓосувачки челик, јаглероден челик / SS304 / SS31, легура на челик, итн.
површинска обработка Анодизација, цинк / никел обложена.
Сертификат ISO9001: 2008, ISO14001: 2004 , ROHS
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
QC мерач на навој, калипери
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
По продажбата на услуги Ние ќе го следат секој клиент и да ги реши сите ваши проблеми задоволни по продажбата
плаќање Т / Т; 30% платиле за депозит од Т / Т пред аранжманот за производство, билансот што треба да се плати пред пратката.


апликација

Печатот не е ограничен за производи од електроника и комуникација и апликации за домашни хардвер. Понатаму,

исто така има и некои други важни полиња за апликација во кои топлото фалсификување може да ги покаже своите јаки страни:

(1) Авијациската индустрија

(2) Воена индустрија

(3) Машинска индустрија

(4) Земјоделска машинерија индустрија

(5) Railелезничка индустрија,

(6) Пост и телекомуникациска индустрија

(7) транспортна индустрија,

(8) Хемиска индустрија

(9) Индустрија за медицинска опрема

(10) Домаќинска индустријаИспраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ