сите категории

Свртување на делови за автомобили

Fitенски адаптер за навртки за женски адаптер со навој

Име на производот: приклучок за месинг за месинг, адаптер за намалување на месинг

Материјал: месинг

Боја: никел бело / злато

Стандард на низата: BSPP BSPT NPT NPS UNF UNEF METRIC ....

Одделение: HPB58-3A, HPB59-1

КК: мерач на навој, повикувачи

Користени: воздушна линија, водоводна линија, пневматски машини, водоводни фитинзи

Анкета сега!
ОПИС

функција

1. За употреба со маснотии, горива, ЛП и природен гас, ладење, инструментација и хидраулични системи во врски на цевки со низок и среден притисок.

2. Наменета за употреба со месинг, бакар и железна цевка.

3. Машинско, едно парче месинг тело.


Тестирано: тестирано по мерач на навој и калипери

работен притисок: 300 ПСИ

Работен Среден: вода, гас, нафта

Работна температура: -20 ≤T≤200


име на продукт конектор за грмушка за месинг, адаптер за намалување на месинг
материјал месинг
Боја никел бело / злато
Стандарден конец BSPP BSPT NPT NPS UNF UNEF METRIC ....
Одделение HPB58-3A, HPB59-1
QC мерач на навој, калипери
Користат воздушна линија, пневматски машини за водоснабдување, водоводни фитинзи

Процесот на

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Поврзани производиИспраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ