сите категории

Свртување на делови за автомобили

CNC Машинска машина за автоматска резервна делови

Назив на производот: CNC Машински дел за обработка

Големина: Прилагодени големини

Апликација: Користени резервни делови за автомобили

Сертификација: ISO9001: 2008 SGS CE

Карактеристики на материјалот: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, благородни метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла: континуирано

Тип: Брустрирање, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерска обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ


Анкета сега!
ОПИС

Ние нудиме челик Фалсификување и ЦПУ Машини за обработка на резервни делови сопствени услуги

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm.

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производ CNC машинска дел
големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени резервни делови за автомобили
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано

Процесот на


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Поврзани производи
Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ