сите категории

Свртување на делови за автомобили

Прилагодено поставување месинг цевки

• Материјал: Челик ass месинг 、 Алуминиум 、 Не'рѓосувачки челик


• Површинско третирање / завршна обработка: Четкање 、 Анодизација 、 позлатен цинк ated позлатен никел 、 позлатен


• Процес: машинска обработка со ЦПУ 、 Вртење 、 мелење 、 топло фалсификување 、 ладно ковање


• Барања: Без Burrs 、 гребнатини 、 Шатори 、 јами


• Апликација: Електрични уреди 、 Комуникациски уреди Медицински уреди 、 Авто делови


• Термин на плаќање: ТТ 30% депозит однапред, 70% Биланс пред бродот


• пакување: рефус + картон + палета, мала кутија + картон + кутија


Анкета сега!
ОПИС

• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени резервни делови за автомобили
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано

Процесот на


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ