сите категории

Свртување на делови за автомобили

Прилагодени делови за обработка на ЦПУ за авто делови

Име на производ: Прилагодени делови за обработка на ЦПУ за делови за автомобили

Големина: Прилагодени големини, како ваши цртежи

Сертификација: ISO9001, IATF16949

Карактеристики на материјалот: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, благородни метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла: континуирано

Тип: Брустрирање, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерска обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ

Апликација:медицинска опрема, електрични уреди ,комуникации,Авто делови


Анкета сега!
ОПИС

ЦПУ Машини за обработка

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm.

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производ CNC машинска обработка на делови
големина Прилагодени големини
Прецизност +/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликација Користени резервни делови за автомобили
сертификација ISO9001: 2008 SGS CE
Материјални способности Алуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
тип Брусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувла Континуирано

Процесот на


Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Испраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ