сите категории

Свртување на делови за автомобили

OEM ракав алуминиумски черупка Метални нерѓосувачки челик бакар бронзени месинг чаури

Големина: Прилагодени големини

Сертификација: ISO9001: 2008 SGS CE

Карактеристики на материјалот: алуминиум, месинг, бронза, бакар, стврднати метали, благородни метали, не'рѓосувачки челик, челични легури

Структура на мувла: континуирано

Тип: Брустрирање, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерска обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ

Апликација:медицинска опрема ,електрични уреди  ,комуникации,Авто делови  

Анкета сега!
ОПИС


ЦПУ обработка делови за вртење

MAX cnc машинска обработка на OD на 300X300mm

Повеќе од 30 серии на CNC може да одговараат на вашите вредни нарачки.

Грубост на површината: Ra≤0.1μm

Прецизност: +/- 0.005мм ~ +/- 0.02мм

Формат на цртање: PDF, JPEG, AI, PSD

Минимална контрола на толеранцијата на +/- 0.01 mm. 

Процес: Прилагодено CNC машинска обработка, Други процеси вклучуваат топла печат за печат, компримирано ковање


Име на производДелови за вртење со машинска обработка на CNC
големинаПрилагодени големини
Прецизност+/- 0.005mm +/- 0.02мм
апликацијаКористени резервни делови за автомобили
сертификацијаISO9001, ISO14001, IATF16949, ROHS
Материјални способностиАлуминиум, месинг, бронза, бакар, зацврстени метали, скапоцени метали, не'рѓосувачки челик, челични легури
типБрусење, дупчење, обликување / хемиска обработка, Ласерско обработка, мелење, други машински услуги, брзо прототипирање, вртење, жица ЕДМ
Структура на мувлаКонтинуирано

1-чемушка-细节应用


Процесот на


cnc 工艺流程 -1

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ