сите категории

Свртување на медицинска опрема

прилагодено ракав за челик за врзување

Име на предмет: прилагодено ракав за челик за врзување
Големина: Надворешен дијаметар 15мм, внатрешен дијаметар 6.25мм * 12мм висина.Според барањата на клиентот (цртање)
Материјал: алуминиум, Најлон, гума, тефлонски, Итн

Тип на машинерија: Ласерско сечење, ЦПУ мелење, Вртење, мелење, дупчење, навој,печат, удирање итн.
Толеранција: F8 / G8
Техника за обработка: ЦПУ обработка, обликување и истиснување со вбризгување,итн
OEM / ODM услуга: Професионална услуга OEM / ODM е достапна
Испорака: Во рок од 10-25 дена по откажаната нарачка.


Анкета сега!
ОПИСголемина Според барањата на клиентот (цртање)
површинска обработка Анодизирање, пасивација, слој од црн оксид, галванизација на топло-натопи, итн
Сертификат ISO9001: 2008, ISO14001: 2004 , ROHS
Контрола на квалитетот ISO стандард, 100% Инспекција на целосен опсег преку производство
QC мерач на навој, калипери
Користат хидраулични возила, автомобили, земјоделски машини

Процесот на

Предност

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


Поврзани производиИспраќам барање
Контакт
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ