сите категории

Свртување на медицинска опрема

Non-Standard Red anodized Aluminum 6063 round Nuts

Product Name:Aluminum nuts

Material:Aluminum alloy 6061,6063,Aluminum alloy 7075

Finish:Anodized,Plain, Zn-plated, Ni-plated ,Black or as your requirement.

Standard:DIN,GB,ISO,JIS,BA,ANSI

Color:Green, Red, Blue, Green, Orange, Gold, Silver, Black, Purple, Glossy black

Used:Car,Drone, motorcycle, bike, street bike,Model airplane,Bracket,Computer Case


Анкета сега!
ОПИС

• Примарни конкурентни предности:

1) Нуди видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2) Производство според точноста на цртежите, мерење на склопување за откривање на функцијата и 

строга контрола на квалитетот за да се обезбеди 0 стапка на враќање

Може да се обезбеди нарачки од 3) 99%

4) Материјалите што ги користиме се оптимални

5) 24 часа онлајн услуга

6) Конкурентна фабричка цена со ист квалитет и услуга

7) Најсоодветен метод на пакување на различни производи.


големина Прилагодени големини
Заврши Anodized,Plain, Zn-plated, Ni-plated ,Black or as your requirement.
апликација Car,Drone, motorcycle, bike, street bike,Model airplane,Bracket,Computer Case
сертификација ISO9001:2008,ISO14001:2004,IATF16949,ROHS
Материјални способности Aluminum alloy 6061,6063,Aluminum alloy 7075,etc
Боја Green, Red, Blue, Green, Orange, Gold, Silver, Black, Purple, Glossy black
Структура на мувла Континуирано

Aluminum-nuts

Испраќам барање
Контактирајте нѐ
ОДНОСЕН ПРОИЗВОД
Како можеме да ви помогнеме?

Дали сакате да најдете решенија за прицврстување? Контактирајте нè, ​​за да дознаете како CHE ве поддржува.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ